Uztura speciālists - dietologs

Uztura speciālists zina visu par katra produkta sastāvu. Viņš palīdz risināt jautājumus, kas saistīti ar cilvēka vielmaiņu un metabolismu.

Ņemot vērā vesela organisma īpatnības, uztura speciālists piemeklē indivīdam atbilstošus pārtikas produktus, kas papildina viņa fizioloģiskās un enerģijas vajadzības, atkarībā no dzimuma, vecuma, fiziskās aktivitātes, dzīves veida, ēšanas paradumiem, kā arī samazina risku saslimt ar neadekvāta uztura radītām slimībām.

Uztura speciālists savā darbībā pastāvīgi apsver dažādu iedzīvotāju grupu fizioloģiskās normas. Viņš šīs normas var pielāgot katra cilvēka individuālajām vajadzībām un īpatnībam. Dietologs  seko indivīda uzturvērtībām, idenficē iespējamos trūkumus un labo tos ar pareizi piemeklētu uzturu, nēmot vērā kalorijas un uzturot ķermeņa veselību.

Sekojot pareizi piemeklētiem pārtikas produktiem, jūs atgūsiet veselību gremošanas orgāniem. Pareizi piemeklēts uzturs palīdzēs endokrinoloģisko, nieru, urīnceļu un žultsceļu slimību gadījumos. Ievērojot veselīgas ēšanas principus izvairīsieties no lieka svara pieauguma un tam sekojošiem vielmaiņas traucējumiem.